Nadmiernie wysokie ilości oraz wskaźniki żyzności azotu sąSprawdzone działania w profilaktyce chorób zbóż

Wyniszczające choroby zbóż są wielkim kłopotem dla rolników, którzy mają z nimi do czynienia. Co poniektóre z nich, takie jak zaraza przez tiofanat metylowy preparaty i choroby wirusowe, muszą być leczone, zanim pojawią się znacznie bardziej zaawansowane objawy, bo jedynie w ten sposób można mieć szansę ochronić potencjał zbioru. Wykorzystanie ochronnych rozwiązań intensyfikujących trwałość zboża przez gospodarza w odpowiednim czasie ma obowiązek pomóc w zapobieganiu wielu problemom chorobowym.

Zabezpieczenie zboża przed chorobami - sprawdzone działania okresowe

Proaktywne nastawienie do zwalczania chorób jest wielokrotnie bardziej skuteczne i ekonomiczne aniżeli metody reaktywne w sezonie. Powszechnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia lub ewentualnie innego zboża warto się zainteresować już na samym początku przygody z rolnictwem.

Niżej omawiamy niektóre z tych najbardziej ważnych, jakie należałoby zaimplementować, aby choroby pszenicy ozimej wiosną i pozostałe nie stanowiły większego kłopotu.

Wybrane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• nadzorowanie obecności azotu,

• środki grzybobójcze na pszenice.

Zwłaszcza właśnie sadzenie zboża w słusznym czasie jest istotne dla uniknięcia niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem perfekcyjnych momentów dla danego gatunku zboża pozwala na dłuższy okres wegetatywnego przyrostu - co w wypadku chorób takich jak choroby zboz ozimych ma w istocie gigantyczne znaczenie.

Nadmiernie wysokie ilości oraz wskaźniki żyzności azotu są w stanie powodować nazbyt grube, bujne drzewostany, które mogą mieć obniżoną cyrkulację powietrza i przenikanie światła, czyniąc plon bardziej podatnym na choroby dolistne, bądź inne typu fungicydy w pszenicy. Jest to szczególnie prawdziwe, kiedy daty sadzenia zbóż są stosunkowo wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - podsumowanie

Poza powyższymi sadzenie wielu rodzajów pszenicy o przeróżnych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty sadzenia, zabiegi fungicydowe oraz wybór produktów o większej wytrzymałości lub tolerancji na koronne szkodniki i schorzenia, takie jak jęczmień choroba może wspomóc zmniejszyć ryzyko poważnych strat. Główna forma wymienionej tutaj fungicyd profilaktyki jako ochrona pszenicy przed chorobami ma tę poboczną zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Należałoby również zwrócić szczególną uwagę na cieszący się coraz większą renomą tebukonazol w pszenicy - przez wielu rolników ceniony jako wydajna forma ochrony.

Informacje:

Kategoria: Zboża

Tagi dla artykułu: 1

zboża

Copyright © 2019 League-of-legends.com.pl