Xerath

Xerath

Xerath był potężnym magiem ze starożytnej cywilizacji Shurimy. W miarę jak jego moc rosła Xerath stał się ofiąra obsesji ciągłego powiększania mocy. Każdy udany rytuał czy eksperyment zwiększały jego moc. Jego ciało nie było sobie jednak w stanie poradzić z takim potencjałem magicznym. Wraz z rosnącą mocą jego ciało ulegało degradacji i wyniszczeniu. Xerath zdawała sobię sprawę, że jeśli chce przeżyć i dalej powiększać swoją moc musi porzucić cielesną powłokę. Zaplanował więc magiczny rytuał, który miał mu to umożliwić.

Xerath Poradnik (wkrótce)

Xerath Najlepsze Buildy (wkrótce)

Xerathowi udało się przenieść swoją jaźć do mistycznego ciała zrodzonego z magii. Jednak wyzwolona w czasie rytuału energia dokonała straszliwych spustoszeń w Shurimie. Inni magowie Shurimy byli przerażeni tym czego dokonał Xerath. W obawie, że do reszty zniszczy on królestwo wypowiedzieli mu walkę i po długiej magicznej bitwie pokonali go. Magowie nie byli jednak w stanie zniszczyć, nowego mistycznego ciała Xeratha. Uwięzili go wiec w specjalnym magicznym sarkofagu. Mijały tysiąclecia, upadały cywilizacje, a Xerath cały czas toczył walkę z okowami swojego więzienia. W końcu udało mu się zniszczyć sarkofag nadal jendak krępowała go jego moc.

Xerath wiedział, że jedynie magia nexusów Valoranu jest w stanie pomóc mu całkowicie się uwolnić. Z tego też powodu zaproponował przywoływaczom swoje usługi w League of Legends.Xerath Statystyki

Obrażenia 51.66 (+3 / na level)
Zdrowie 380 (+80 / na level)
Mana 250 (+45 / na level)
Prędkość ruchu 340
Pancerz 12 (+3.5 / na level)
Blokowanie zaklęć 30 (+0 / na level)
Regeneracja zdrowia 4.5 (+0.55 / na level)
Regeneracja many 7 (+0.6 / na level)

Xerath League of Legends