Sona

Sona

Sona została jako niemowlę porzucona pod drzwiami sierocińca w Ionii. Nie zna więc swoich rodziców ani swojej przeszłości. Wraz z nią zostawiono jedynie dziwny egzotyczny instrument. Jako małe dziecko Sona była zawsze bardzo spokojna i ułożona. Dopiero po kilku latach jej opiekunowie zorientowali się dziewczynka jest niemową i nie jest w stanie wydać z siebie żadnego dźwięku. Przez tą jej ułomność Sona nie mogła znaleźć nowej rodziny. Nikt nie chciał zaadoptować dziecka z taką skazą.

Sona Poradnik

Sona Najlepsze Buildy

Opiekunowie z sierocińca sprzedali dziwny instrument Sony kolekcjonerom licząc, że w ten sposób zabezpieczą przyszłość finansową dziewczynki. Instrument jednak zawsze albo był zwracany przez kupca albo w tajemniczy sposób pojawiał się pod drzwiami sierocińca. Pewnego razu w sierocińcu pojawiła się zamożna kobieta z Demacii Lestara Buvelle. Jak tylko zobaczyła instrument, zaadoptowała Sonę i zaopiekowała się nią. Lestara Buvelle nazwała instrument etwahi i zaczęła uczyć Sonę na nim grać. Okazało się, że dziewczyna posiada ogromny talent, bez nut ani nauki była w stanie wygrywać przepiękne melodie, które przyspieszały bicie serca.

 

 

Wkrótce zaczęła dawać koncerty, na które sprzedawano komplet biletów. Sona odkryła jednak również inne zastosowanie instrumentu etwahi. Okazało się użyty w odpowiedni sposób jest w stanie wytworzyć wibracje, które niszczą i przecinają przedmioty na odległość. Sona ćwiczyła te talenty w tajemnicy, a gdy była gotowa postanowiła zaprezentować je na arenach League of Legends.

Sona Statystyki

Obrażenia 47 (+3 / na level)
Zdrowie 340 (+70 / na level)
Mana 265 (+45 / na level)
Prędkość ruchu 330
Pancerz 6 (+3.3 / na level)
Blokowanie zaklęć 30 (+0 / na level)
Regeneracja zdrowia 4.5 (+0.55 / na level)
Regeneracja many 7 (+0.65 / na level)

Sona