Miss Fortune Poradnik

Miss Fortune Poradnik

Oj Miss Fortune, niejeden by chciał mieć tą doświadczoną piratkę. Miss Fortune to klasyczny AD Carry można by powiedzieć, ale w całej swojej prostocie ta postać jest niezwykła i chce się nią grać. Bo fakt faktem, ale Miss Fortune gra się bardzo przyjemnie. Mówi się, że w postaciach AD Carry nie ma nic ciekawego. Nic bardziej mylnego. Miss Fortune może zaciekawić o czym zaraz się przekonamy.

Umiejętność bierna (pasyw) nazywa się Szybki Krok i to prawdopodobnie jeden z najlepszych pasywów w grze. Dlaczego? Ano dlatego, że zaczynając grę mając buty + trzy HP potiony (czyli standardowo) mamy prędkość 467. Żeby ukazać rozmiar wspaniałości tego pasywa należy zaznaczyć, że dobrze ponad połowa postaci nie ma 18 poziomie takiej prędkości jak Miss Fortune ma na pierwszym. Pasyw polega na tym, ż jeżeli Miss pozostaje poza walką przez 7 sekund, zwiększa się jej prędkość poruszania o 25 na sekundę, aż do maksymalnej wartości +70 prędkości. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że w przypadku postaci typu AD Carry, szybkość jest niezwykle ważna. „Dwustrzał” to pierwsza aktywna umiejętność Miss Fortune. Strzał z pistoletu, który zadaje obrażenia i jeżeli za celem stoi drugi cel, pocisk odbija się i zadaje podwojone obrażenia. Zadziwiające jest, jak wiele osób zapomina o tym, że jest to właśnie Dwustrzał, a nie Jednostrzał. Wielu nie pamięta lub po prostu nie wie, że pocisk może się odbić do tyłu. Przez to też wielu ginie bo obrażenia są z tego niemałe. „Skażone Pociski” to następna umiejętność naszej Miss. Biernie umiejętność ta zwiększa obrażenia zadawane przez Miss Fortune, ale nie o jakieś wielkie wartości. Natomiast główną siłą jest tutaj z pewnością umiejętność aktywna. Zwiększa ona dosyć mocno prędkość ataku. Typowy skill dla AD Carry, który ma być przydatny przede wszystkim do niszczenia wieżyczek, a także skutecznym ostrzeliwaniu wroga czy też farmieniu (zastosowań jest wiele). „Deszcz Kul” to jedna z najbardziej unikalnych zdolności w grze, a na pewno jeżeli chodzi o AD Carry. Miss Fortune spuszcza na okoliczny obszar deszcz kul, które zadają obrażenia i spowalniają wroga. Coś jak ulti Gangplanka tylko, że nie działa na wybranym obszarze na całej mapie, zadaje znacznie mniejsze obrażenia no i ma znacznie mniejszy zasięg rażenia.
Natomiast Ulti Miss Fortune jest wcale nie gorsze niż to Gangplanka. Z pewnością równie efektowne. Nazywa się „Czas na Ostrzał” a polega na tym, że Miss Fortune robi ze swoich pistoletów ogromny ostrzał w kształcie stożka przed sobą. Zasięg tej umiejętności jest ogromy, a obrażenia też naprawdę pokaźne. Można tym śmiało robić triple kille. Miss Fortune określić można ogólnie jako postać niebywale przydatną w każdej sytuacji. Jest do umieszczenia na praktycznie każdej pozycji (może za wyjątkiem jungli).

Jeżeli zaś chodzi o build na Miss Fortune, tutaj nie wymyślimy już niczego szczególnego. Musi być to zwykły build pod AD Carry. Ostrze Nieskończoności, Buty Berserkera/Buty Szybkości, Krwiopijca i najlepiej ze dwa widmowe tancerze. Wtedy już wystarczy biegać po mapie i klikać na wroga po czym patrzeć jak pompujemy w niego kosmiczne obrażenia ( Przy dwóch Widmowych Ostrzach i wysokiej szansie na krytyka obrażenia muszą być kolosalne). Miss Fortune do tanich nie należy – możemy zakupić ją za 4800 PZ. Nie mniej jednak ten zakup zdecydowanie jest opłacalny.

Miss Fortune Poradnik