Lux Poradnik

Lux Poradnik

Czarodziejka Lux to postać niezwykła. Jak sama nazwa nam mówi, jest to postać typu AP, zdecydowanie jedna z najlepszych postaci tego typu. Lux posiada wszystko aby skutecznie usuwać wszystko co stoi jej na drodze w postaci przeciwnych graczy. To wszystko za sprawą jej genialnych zdolności, które idealnie komponują się ze sobą – jak u rzadko której postaci.

No ale od początku. Umiejętność bierna Lux nazywa się Iluminacja. Jest ona bezpośrednio powiązana z każdą inną umiejętnością Lux i ma ogromny wpływ na mechanikę tej postaci. Chodzi w niej o to, że każde użycie umiejętności Lux na wrogu powoduje, że trafiona jednostka (obojętnie czy przeciwny gracz czy potwór) zostaje na 6 sekund oznaczona światłem co z kolei powoduje, że każda następna umiejętność Lux lub normalny atak, zadadzą powiększone obrażenia. Niezwykle ważna umiejętność, która potrafi nieraz zniszczyć wroga – a to dopiero pasyw. Przejdźmy do tychże umiejętności, na których to pasyw się aktywuje. Pierwsza z nich nazywa się „Związanie Światłem”. Lux wysyła w prostej linii promień światła, który jeżeli trafia we wroga to zadaje mu obrażenia i stunuje go. Stun w dużej mierze podobny do tego Morgany z tym, że w przypadku Lux jest on…obszarowy! Jesteśmy w stanie ogłuszyć nim nawet 3 przeciwników na raz. Kolejna umiejętność – Pryzmatyczna Bariera – to czar defensywny. Lux wypuszcza promień światła, który działając na zasadzie bumerangu leci do przodu po czym wraca i jeżeli na swojej trasie napotka sojuszników – daje im osłonę przed obrażeniami. Oczywiście chcąc nie chcąc czar wraca do nas więc zawsze my dostaniemy tą ochronę. Nie są to jednak porażające ilości absorpcyjne dlatego też ten skill powszechnie uważany jest za najsłabszy w arsenale czarodziejki z Demacji. Maxujemy go na samym końcu. „Święcąca Osobliwość” to trzecia umiejętność Lux, która jest naprawdę potężna. Lux wysyła bańkę światła, którą możemy w dowolnym momencie aktywować – zada spore obszarowe obrażenia i spowolni wrogów. Najlepiej umiejętność tą łączyć ze Związaniem Światłem. Unieruchamiamy przeciwnika, odpalamy jednocześnie pasywną umiejętność po czym rzucamy na bezbronnego właśnie Święcącą Osobliwość. Przeciwnik dozna ogromnych obrażeń i w wielu przypadkach kończy się to zdobyciem zabójstwa.
Na koniec opisu umiejętności prawdziwy rodzynek czyli superumiejętność – coś co w Lux wszyscy kochają najbardziej. „Finales Funkeln” to jeden z najsilniejszych skilli AP w grze. Lux wysyła potężny promień światła w linii prostej, który imponuje ogromnym zasięgiem i zadaje potwornie duże obrażenia. Największa zaleta? Na 3 poziomie umiejętności czas jej odnowienia wynosi 28 sekund. Jak na tak potężną umiejętność to bardzo, bardzo krótko. Śmiało możemy bić tym w przeciwnika posiadającego całkiem sporo życia i możemy być pewni, że zada mu to ogromne starty. Również idealnie łączy się ta umiejętność ze stunem. Stunujemy gracza aby go unieruchomić po czym w taki prosty cel wysyłamy promień światła. Zasięg i siła rażenia tej umiejętności jest bardzo imponująca.

Co do buildu Lux można wymienić po kolei standardowe przedmioty dla tej postaci i są one raczej niezmienne. Buty Maga, Rylai, Zmora Licza, Kostur Archanioła i na końcówkę 2 rabadony. Z takim osprzętem możemy być niezależnie od przebiegu gry pewni, że Lux będzie robić jedną wielką sieczkę. Potencjał tej postaci jest ogromny. Dobry gracz Lux jest w stanie sam praktycznie wygrać grę bowiem możliwości taktyczne Lux są praktycznie niewyczerpalne. Lux do nabycia w sklepie za jedyne 3150 PZ.

League of Legends Lux Poradnik