Lissandra – Lodowa wiedźma

Lissandra – Lodowa wiedźma

Riot właśnie pokazał nam nową postać która dołączy do League of Legends. Lissandra czyli lodowa wiedź to postać zależna od many, posiadająca znaczny CC(crowd control) połączony z obrażeniami magicznymi. Prawdopodobnie będzie to postać pasująca na mid lub też agresywny suppport. Na razie Riot zdradził nam tylko umiejętności jakie będzie miała Lissandra.

Tylko u nas przedstawiamy opis skilli Lissandry.

Córa Lodu (bierna): Po krótkim czasie odnowienia, następna umiejętność Lissandry nie kosztuje many. Trafienie wroga czarem utrudniającym poruszanie się zmniejsza czas odnowienia Córy Lodu.

 

Odłamek Lodu: Lissandra ciska lodową włócznią, która rozbija się, trafiając w pierwszego wroga, zadając obrażenia i spowalniając go. Wrogowie, znajdujący się za celem także otrzymują obrażenia.

 

Pierścień Mrozu: Lissandra zamraża obszar dookoła, zadając obrażenia wrogom i unieruchamiając ich.

 

 

Ścieżka Lodowca: Lissandra ciska powolnym, długodystansowym lodowym pazurem, zadającym obrażenia wrogom na swojej drodze. Ponowne użycie Ścieżki Lodowca teleportuje Lissandrę do aktualnego położenia pazura.

 

Lodowy Grobowiec (superumiejętność):

W przypadku rzucenia na wroga: Lissandra zamraża wrogiego bohatera, zadając mu obrażenia i ogłuszając go. Z celu emanuje Mroczny Lód, zadając obrażenia i spowalniając pobliskich wrogów.

W przypadku rzucenia na siebie: Lissandra otacza się lodem, unieruchamiając się i sprawiając, że staje się niezniszczalna i nie może być celem umiejętności. Emanuje od niej  Mroczny Lód, zadając obrażenia i spowalniając pobliskich wrogów. 

Gra na midzie: Dzięki dużemu CC Lissandry jest ona idealna do agresywnego grania na midzie. Jej AoE skille umożliwiają szybkie pushowanie minionów, co pozwala jej na np. zgankowanie którejś z linii. Dzięki Jej skillowi „Ścieżki Lodowca” można zestunować przeciwników z nieoczekiwanych miejsc. Jeśli trafimy ze stuna to reszta skilli Lissandry również zapewnia spore CC które da czas naszym współtowarzyszą na zabicie wroga.

Lissandra na Top-ie: Pasyw Lissandry pozwala Jej na uniezależnienie się od blue buff-a, co daje Jej wielką przewagę na linii. Mimo Jej stosunkowo małej wytrzymałości jest ona w stanie sprostać swojej linii dzięki długiemu zasięgowi skilli.

Rola w team fightach: Lissandra nie jest postacią która jest w stanie zabić wielu przeciwników 1vs1. Zadaje ona spory dmg obszarowy oraz ma dużo CC. Jeśli zestunujemy przeciwnego ADC lub APC oraz użyjemy całej kombinacji czarów, możemy przeważyć losy całego team fightu na naszą stronę.

Lissandra to postać która swoim crowd control nadrabia stosunkowo mały dmg.