League of Legends

League of Legends to gra online stworzona przez firmę Riot Games. League of Legends to przedstawiciel stosunkowo nowego gatunku gier zwanych MOBA od angielskiego Multiplayer Online Battle Arena. Historia tego rodzaj gier sięga czasów świetności gry RTS Warcraft 3 i stworzonej przez jednego z graczy mapy Defence of the Ancients. Z czasem i po pewnych modyfikacjach mapa ta stała się osobną grą i miejscem starć tysięcy graczy w rozgrywkach online.

League of Legends

Grupa ludzi pracujących nad DotA z czasem postanowiła stworzyć coś nowego i lepszego, coś co nie byłoby ograniczone silnikiem gry Warcraf 3. Tak właśnie powstał pomysł na stworzenie League of Legends, dynamicznego połączenie strategii czasu rzeczywistego, gry MMORPG i gry akcji. W League of Legends wybieramy jednego bohatera z około 100 dostępnych championów i wraz z przyjaciółmi i sojusznikami stajemy do walki z drużyną przeciwników. W czasie walki zdobywamy doświadczenie, kupujemy dla naszego bohatera nowe przedmioty i uczymy się używać jego umiejętności. W League of Legends bardzo dużą rolę odgrywa doświadczenie i praca zespołowa. Zgrana drużyna będzie w stanie szybko odnaleźć słabe punkty w obronie przeciwnika. Pojedyncza rozgrywka w League of Legends zajmuje zazwyczaj od 30 minut do godziny.

W League of Legends rejestracja jak i sama rozgrywka są darmowe i takie mają pozostać. Wydawca gry czerpie dochody ze sklepu online, w którym możemy kupować dodatki dla naszych bohaterów czy też odblokować championów, których jeszcze nie mamy. Riot Games bezustannie ulepsza swoją grę dodając nowych bohaterów, mapy i dbając o to aby rozgrywka była zbalansowana. Na naszej stronie znajdziesz opisy wszystkich bohaterów: League of Legends Bohaterowie. Jeśli masz problemy i nie wiesz jak grać aby wybrać sprawdź także Poradniki League of Legends.