Heimendinger Poradnik

Heimendinger Poradnik

Heimendinger to jedna z trudniejszych postaci w grze. Można by pokusić się nawet o stwierdzenie, że to najtrudniejsza postać AP w grze. Istotnie, ciężko jest nauczyć się dobrze grać tą właśnie postacią. Dlatego też Heimendinger nie jest popularny wśród graczy, którzy raczej wolą pójść na łatwiznę i wybierać proste, lekkie i przyjemne postacie. Heimendinger to wielbiony wynalazca, którego zakupimy w sklepiku za 3150 PZ – jest to cena adekwatna do poziomu tej postaci.

No, ale po kolei. Zdolność pasywna Heimendingera nazywa się „Techmaturgiczne roboty”, a polega na tym, że Heimendinger zwiększa regenerację zdrowia pobliskich bohaterów oraz wież. Cóż, to raczej umiejętność charakterystyczna dla zupełnie innego typu postaci, np. dla supporta. Naturalnie jest to rzecz przydatna, nie można zaprzeczyć, ale po postaci AP można byłoby się spodziewać jednak czegoś lepszego. No cóż, idziemy dalej. „Działko Strażnicze H-28G” to umiejętność bardzo silna. Heimendinger rozstawia działko strażnicze, które zadaje obrażenia i pozostaje na 4 minuty (chyba, że zostanie zniszczone). Jest to idealny skill do farmienia minionów, a także zadawania sporych obrażeń. Dzięki tym armatkom (na trzecim poziomie umiejętności może je postawić dwie na raz) jest jednym z najlepszych pusherów w grze. Postać ta nadaje się prawie tylko i wyłącznie na środkową linię. Za to czyści ją niesłychanie, mało jest postaci mocnych na Heimendingera, a przecież to de facto jego pierwszy skill. Przejdźmy dalej. „Minirakiety Hextech” to kolejna wspaniała umiejętność. Heimendinger wystrzeliwuje długodystansowe rakiety, które uderzają w najbliższe cele. Siła tego skilla jest ogromna. Posiadając odpowiednie przedmioty pod AP, możemy wyciskać z tego kosmiczne obrażenia. „Granat Ogłuszający CH-1” nie zada już natomiast ogromnych obrażeń, ale za to ogłuszy przeciwnika i oślepi go. Rzadko zdarza się, żeby jedna umiejętność posiadała dwa CC. Problem tutaj polega na tym, że nie łatwo jest tym granatem trafić. Działa on podobnie jak E Lux czy Q Anivii. Możemy wysłać kule, którą aktywujemy w dowolnym momencie.
Co do Ulti, jest ono bardzo ciekawe. Nie jest to bowiem żadna nowa umiejętność. Superumiejętność nazywa się „ULEPSZENIE” i w biernym użyciu skraca czas odnowienia się umiejętności, a w aktywnym ulepsza nasze rakietki zamieniając je na wersję hard. Zadają one zwiększone obrażenia, mają podniesioną szybkość ataku no i spowalniają przeciwnika. Najlepiej tego ulti używać w samym środku zamieszania czyli po prostu podczas Team Fightu. Innych przypadkach jego użycie to praktycznie zmarnowanie. Można być sceptycznym jeżeli chodzi o umiejętności Heimendingera, ale prawda jest taka, że dobry gracz potrafi nim zrobić niezłą siekę. Aby jednak dobrze grać Heimendingerem trzeba poświęcić wiele godzin tej postaci by dobrze zrozumieć jej mechanikę i sposób grania. Jest to bowiem postać, która musi bezwzględnie trzymać dystans od innych postaci gdyż w innym razie po prostu zostanie zgładzona. Heimendinger jak mało który AP jest uzależniony od trzymania dystansu. Co do przedmiotów, Heimendingera budujemy początkowo pod regenerację many, a potem po AP.

Zobacz wszystkie najlepsze buildy Heimerdinger:

- Heimerdinger All Lanes Build

- Heimerdinger Season 3 Build

- Heimerdinger Mid/Top Bruiser Build

Heimerdinger Poradnik