Gangplank Poradnik

Gangplank Poradnik

Gangplank znany jest graczom League of Legends jako mistrz krytycznych obrażeń i jedna z najbardziej wszechstronnych postaci AD – to sprawia, że jest tak popularny i lubiany wśród graczy. Gankplank ma dwie dostępne dla siebie pozycje – solo top oraz jungla. Na tych pozycjach czuje się najbardziej optymalnie.

Przejdźmy do arsenału broni jaką dysponuje ta potężna postać. Mowa oczywiście o jego umiejętnościach. Pasyw nazywa się Ostrze Ociekające Grogiem. Ataki Gangplanka zatruwają cel i zadają mu magiczne obrażenia na sekundę oraz spowalniają wrogów. Jest to niebywale cenna umiejętność, która determinuje brak konieczności wzięcia Podpalenia – tak popularnego wśród graczy Czaru Przywoływacza. Warto podkreślić, że obrażenia zadawane przez Gangplanka przez jego pasyw nie są wcale małe i idealnie sprawdzają się w wykańczaniu wroga. Umiejętność „pod Q” to umiejętność o nazwie „Paktujemy?” Główny skill ofensywny Gangplanka, świadczący o jego potędze. Jest to potężny strzał z pistoletu zadający niebagatelne obrażenia.
Zanim przejdziemy dalej z opisem umiejętności tej postaci, powiedzmy nieco o runach. Gangplank musi je posiadać specyficzne i mimo iż jest to postać AD, nie posiada typowych run pod ten typ postaci. Wszystkie runy powinny być podporządkowane po to aby na początku gry trafienie krytyczne było jak największe. Innymi słowy musimy wycisnąć z run wszystko co możliwe w tym względzie. Dlaczego? Otóż umiejętność Paktujemy? w połączeniu z wysokim początkowym uderzeniem krytycznym, wspomaganym także przez początkowy przedmiot (pod krytyka oczywiście) potrafi zadać jednym strzałem obrażenia rzędu połowy życia wroga, a to bardzo dużo. Następna umiejętność nosi wdzięczną nazwę „Usuń Szkorbut” Gangplank regeneruje nią swoje zdrowie. Raz, że regeneruje go sporo, a dwa, że ta umiejętność jest w stanie przerwać każdego stuna co stawią ją w rzędzie jednej z najlepszych umiejętności w grze, bo jest to niewątpliwie skill unikalny. Trzecia umiejętność naszego pirata to „Podnieś Morale”. Gangplank nim szybkość ataku oraz obrażenia sobie i swoim sojusznikom o równą wartość. W większości przypadków jest tak, że postać  za pomocą buffa odnawia najwięcej sobie, a sojusznikom o pomniejszoną wartość. Tutaj mamy inną sytuację, którą zaliczyć należy na plus dla Gangplanka. Jego superumiejętność – ulti to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i lubionych skilli w grze – Kanonada. Gangplank ostrzeliwuje spory obszar na mapie zadając obrażenia i spowalniając wrogów. Ponadto umiejętność ta może być użyta w dowolnym miejscu na mapie co czyni ją jeszcze bardziej atrakcyjną.

Zobacz wszystkie najlepsze buildy Gangplank:

- Gangplank Król Piratów Build

- Gangplank 99.9% Win Build

- Gangplank 5vs5 Build

Widzimy więc, że Gangplank nie posiada praktycznie wad. Jest idealnie dopracowaną postacią i sprawdza się znakomicie jako postać prowadząca grę. Co do przedmiotów, powinny one być tak składane aby jak najszybciej osiągnąć maksymalną szansę na obrażenia krytyczne. Kiedy szansa na uderzenie krytyczne wynosi około 60-70%, wtedy zaczynamy budować Gangplanka pod obrażenia do ataku. Takim sposobem zadajemy w late game potworne obrażenia. Gangplank do kupienia w sklepie za 3150 PZ.

Gangplank Poradnik