Fiddlesticks Poradnik

Fiddlesticks Poradnik

W mojej ocenie Fiddlesticks jest jedną z najlepszych postaci dostępnych w League of Legends mimo tego, że do nabycia jest za jedyne 1350 PZ. Gracze jednak powinni już doskonale zdawać sobie sprawę, że cena postaci absolutnie nie odzwierciedla jej klasy. Co do samego Fiddlesticks, to jest to postać typu AP. Jest to mag. Niesamowicie potężny mag.

Zacznijmy jak zawsze od opisu umiejętności tej postaci. Przerażenie to jego umiejętność bierna i idealnie wpasowuje się w jego model postaci AP. Przeciwnicy znajdujący się w pobliżu tracą 10 odporności na magię. Zwiększa więc to jego obrażenia. Idąc dalej mamy Postrach. Ta umiejętność to najlepsze przerażenie w grze. Trwa ono 3 sekundy i podczas jego trwania, przeciwnik nie może nic zrobić. Niesamowicie efektownie komponuje się ta umiejętność z kolejną czyli z Czerpaniem. Czerpanie to wizytówka Fiddlesticks i zarazem jedna z najlepszych umiejętności w grze. Czerpanie wysysa życie z przeciwnika i odnawia je nam. Kiedy mamy duża ilość AP, rzucamy Postach, a następnie Czerpanie i przez najbliżej 4-5sekund delektujemy się ukradzionym życiem. A trzeba koniecznie wspomnieć, że wysysane jest całkiem sporo. Nie są to małe ilości. Trzeci skill Fiddlesticksa to dopełnienie dzieła destrukcji poprzez Mroczny Wicher. Fiddlesticks wysyła ducha wiatru w przeciwnika, który zadaje obrażenia i ponadto nakłada potężnego silence, trwającego 3 sekundy – to jednak nie koniec, Mroczny Wicher odbija się od kilku celów zanim zniknie. Właśnie to jest potęga Fiddlesticksa, wszystkie jego umiejętności są bardzo mocne. A na dokładkę mamy jeszcze przecież jego legendarne ulti. Chmara Kruków to postach wszystkich graczy w League of Legends. To ulti powoduje, że stado morderczych kruków krąży przez 6 sekund wokół Fiddlesticksa zadając wszystkim przeciwnikom znajdującym się w zasięgu ogromne obrażenia. Podsumowując można powiedzieć, że każdy kto widzi Chmarę Kruków ucieka w popłochu. Zadaje kosmiczne obrażenia i oczywiście łączy się w mocne Comba z innymi skillami Fiddlesticksa. Przede wszystkim odpalamy Postrach po czym włączamy ulti bądź Czerpanie – bankowo dopadliśmy przeciwnika. Możemy też połączyć Mroczny Wicher oraz superumiejętność. Niestety, wada ulti Fiddlesticksa jest taka, że castuje się 2 sekundy i wiele postaci może je po prostu przerwać. Dlatego jeżeli rzucimy na nich Sillence, nie będą mieli takiej możliwości. Fiddlesticks wymaga j3ednak ogarnięcia i to dobrego. Nie będziemy dobrze władać tą postacią po 10 grach ani nawet po 20. Trzeba dobrze zrozumieć mechanikę tej postaci no i składać dobre przedmioty.
Co do przedmiotów to Core Fiddlesticksa stanowią Różdżka Wieków, Kostur Archanioła, Wola Starożytnych oraz Buty Maga. Można tutaj dokonywać wymian, zwłaszcza z Różdżką Wieków, ale przyjęło się, że są to najlepsze przedmioty stanowiące Core dla tej postaci. Nie należy zapominać o Rabadonie bez którego siła ofensywna Fiddlesticksa spada i to dosyć mocno. Ogólnie rzecz biorąc – warto kupić tą postać, bo mimo niskiej ceny jest naprawdę potężna i ceniona przez graczy.

Fiddlesticks Poradnik