Evelynn Poradnik

Evelynn Poradnik

Evelynn to jedna z bardziej niedocenianych postaci w League of Legends. Z pewnością przez większość graczy uważana jest za zdecydowanie najmniej użyteczną czyli najsłabszą postać. Nie jest to jednak prawda. Evelynn sprawia trudności graczom gdyż jest skomplikowaną postacią i aby osiągać nią dobre wyniki, trzeba się sporo natrudzić i przede wszystkim dobrze wystartować. Jest to bowiem postać, która sprawdza się w grze tylko i wyłącznie jako assasin.

Po kolei jednak. Najpierw czas na umiejętności. Jej bierna umiejętność Zawzięty Zabójca z pewnością do wybitnych nie należy. Umiejętność ta powoduje tyle, że wrogie stwory zadają Evelynn 50% obrażeń. Wielu pomyśli tutaj od razu o Evelynn jako o świetnym junglerze. Błąd – w jungli mamy neutralne stwory i ta sytuacja nie zachodzi. Ogólnie pasyw ten na niewiele się zdaje – kto w końcu ginie od potworów? Idąc dalej dochodzimy do pierwszej umiejętności Modliszki. Jest to Kolec nienawiści. Ta umiejętność to będąc całkowicie szczerym kolejna bardzo słaba umiejętność, która zadaje bardzo nikłe obrażenia. Nie są one w stanie nawet efektowanie posłużyć do farmienia minionów. Kolejny useless skill Evelynn. Przejdźmy do zdecydowanie lepszej części tej postaci. Kolejna umiejętność to Spacer w Cieniach. Evelynn szybko i na dosyć długo chowa się, a kiedy zaatakuje wroga będąc ukrytą, zmniejsza prędkość poruszania się wroga. Jest to oczywiście umiejętność kluczowa dla Evelynn jako dla assasin. Równie ważna jest jej trzecia umiejętność, która łączy się naturalnie z ukryciem. Jest to Zdruzgotanie. Zadaje magiczne obrażenia we wroga i zmniejsza jego odporność na magię. Akurat ten skill może się pochwalić tym, że ma całkiem spore obrażenia. Jest to nasza główna umiejętność i na niej bazujemy podczas grą Evelynn. Stanowi ona główne źródło obrażeń, również ze względu na mały czas odnowienia. Ale po kolei. Na początku artykułu było o tym, że aby dobrze grać Evelynn, trzeba ją dobrze zbudować przez co rozumie się szybkie sfarmienie jej. Evelynn ma bardzo okrojony wachlarz możliwości poprzez słabego pasywa i umiejętność pod Q.

Zobacz wszystkie najlepsze buildy Evelynn:

- Evelynn Jungle AP/AD Build

- Evelynn AP Build

- Evelynn – AP mid/top Build

Pierwszy przedmiot, który bezwzględnie musimy nią złożyć to Wykradacz Dusz Mejai. Kiedy już go mamy, nasza rola w drużynie polega na ukrywaniu się i czekanie na możliwość zaatakowania przeciwnika kiedy ma mało życia lub wespół z innym graczem aby zdobyć asystę. Chodzi o wystackowanie Mejai. Warto przypomnieć, że za asystę dostajemy +8 mocy umiejętności a za zabójstwo +16 (Właściwość Mejai). Tylko szybkie zwiększenie ilości Mocy umiejętności względem innych graczy zapewni nam przewagę Evelynn i szansę na dobry wynik. Nie powiedzieliśmy jeszcze o ulti Evelynn. Nazywa się Uszczypliwość i Złośliwość a polega na tym Evelynn zwiększa szybkość poruszania się oraz ataku, ponadto zabicie wroga podczas trwania zwiększa znacznie jej życie, a na dokładkę kiedy zabijemy podczas trwania tej umiejętności wroga…umiejętność się odnawia. To bardzo dobra umiejętność, która pozwala Evelynn egzystować i nadrabiać względem innych graczy. Przede wszystkim jest efektywna jeżeli chodzi o aspekt ofensywny – jedyny jaki Evelynn posiada. Evelynn w sklepiku Lola do kupienia za 450 PZ – nie powinno to zaskakiwać.

Evelynn Poradnik