Dr Mundo Poradnik

Dr Mundo Poradnik

Dr Mundo to postać, którą gracze grają rzadko. Nie jest to z pewnością częsty pick w grach rankingowych. Wydawać by się mogło, że mamy do czynienia z postacią po prostu nieszczególną. Nic bardziej mylnego. Dobrze zbudowany Mundo w late game jest dosłownie niezniszczalny. Mundo jest tankiem i to bardzo potężnym tankiem. Ta postać opiera się o regenerację HP. Taka jest jej mechanika. Nie posiada on many czy energii. Samo życie można powiedzieć, a koszt używania jego umiejętności odbywa się kosztem właśnie życia.
Co do umiejętności to standardowo zaczniemy od umiejętności pasywnej. Zastrzyk Adrenaliny pozwala mu na zregenerowanie 0.3 maksymalnego zdrowia co sekundę. Jest to bardzo efektywne. Niewielu graczy zdaje sobie sprawę jak bardzo. Grając tą postacią składamy przedmioty tak aby mieć po pierwsze jak największą regenerację zdrowia na sekundę, a po drugie jak najwięcej zdrowia. Prosta i skuteczna zasada. Build Mundo właściwie może opierać się na samych Plemiennych Zbrojach i Sile Natury no i oczywiście do tego Obuwie Merkurego. Wracając jednak do umiejętności. Pierwsza umiejętność Dr Mundo to Zatruty Tasak. Jest to rzut zadający obrażenia na bazie aktualnego stanu zdrowia przeciwnika. Jeżeli trafi, spowalnia przeciwnika. Za użycie tej umiejętności Mundo traci zdrowie, ale w przypadku kiedy trafia, odzyskuje je. De facto jest to więc darmowa umiejętność. Agonia Ognia to niesamowicie ważny skill Dr Mundo. Otacza się on płomieniami, które zadają obszarowe obrażenia wokół Mundo. Za każdą sekundę tracimy punkty zdrowia, kiedy ta umiejętność jest włączona. W Late game z odpowiednią regeneracją zdrowia, umiejętność ta może być cały czas włączona i zdrowie nie będzie nam spadać, a wręcz przeciwnie – dalej rosnąć! W przypadku postaci jaką jest Dr Mundo, kluczowe jest dobre dopasowanie przedmiotów aby móc wykorzystywać pełen potencjał tej postaci. Masochizm – czyli kolejna umiejętność Mundo powoduje, że zwiększa mu się siła podstawowych ataków. Im mniej zdrowia ma Mundo, tym mocniejsze wartości ta umiejętność przydziela. Nie jest to bardzo ważny skill i w gruncie rzeczy należy rozwijać go zdecydowanie na końcu. Dochodzimy teraz do tego co tygryski lubią najbardziej czyli oczywiście ulti. W przypadku Dr Mundo ta umiejętność nazywa się Sadyzm. Powoduje, że Mundo poświęca 20% aktualnego zdrowia i zwiększa szybkość poruszania się oraz regenerację zdrowia. Przyspiesza ona naprawdę w szaleńczym tempie. Jeżeli mamy połowę zdrowia i zmniejszamy ją do 30% to z tych 30% dojdziemy do 100% podczas trwania tej umiejętności bez żadnych problemów (licząc, że nie będziemy wtedy otrzymywać obrażeń).

Dr Mundo to postać, która sprawdza się przede wszystkim jako typowy tank. Ma on skupiać na sobie uwagę wrogów i być przedmiotem zainteresowania wroga. Cóż, Mundo co prawda specjalnej ofensywny nie posiada, natomiast podczas Team Fightów jeżeli zostaje pozostawiony samemu sobie, potrafi siać ogromne spustoszenie. Prawda jest taka, że niewielu docenia tą postać, a jest naprawdę bardzo dobra , a przede wszystkim ciekawa. W sklepie do nabycia po zaskakująco niskiej cenie 1350 PZ.

Dr Mundo Poradnik