Cho’Gath Poradnik

Cho’Gath Poradnik

Cho’Gath to jedna z najciekawszych i zarazem najsilniejszych postaci w świecie League of Legends. Jest to postać typu tank. Gracz, który potrafi wykorzystać dobrze atuty tej postaci, jest niebywałym wsparciem dla swojej drużyny. W grach rankingowych jako postać na pozycji solo top jest naprawdę ciężki do pokonania. Dlaczego? Otóż jego umiejętność pasywna „Mięsożerca”  sprawia, że po zabiciu jednostki Cho’gath regeneruje sobie punkty życia i many. Niebywale cenna umiejętność, a to dopiero pasyw. Ta umiejętność pozwala mu na swobodne farmienie minionów (zdobywanie złota) przy jednym  nie traceniu życia a także many. Wiadomo bowiem, że przeciwnik również na linii jest obecny i będzie robił wszystko żeby nam przeszkadzać.
Zazwyczaj jednak konfrontacja z dobrym Cho’Gathem kończy się dla przeciwnika porażką, a jeżeli nie to znacznie częstszym powrotem do bazy niż nasz czerwony potwór. Umiejętność Rozerwanie jest typową dla typu postaci jaki reprezentuje Cho’Gath czyli oczywiście tank. Cho’Gath rozrywa ziemie i po upływie 2 sekund wyrzuca przeciwnika w powietrze. Zadaje to oczywiście obrażenia, jednak to nie są porywające ilości. Najważniejsze jest tutaj naturalnie samo wyrzucenie. Pozwala ono przede wszystkim na powstrzymaniu wroga. Stosowane jest również w innych kombinacjach. Przejdźmy dalej. Dziki Wrzask – ta umiejętność również jest cenna. Nawet bardzo. Powód jest jeden – obszarowy Sillence czyli umiejętność bardzo rzadka w grze. Sillence to jeden z najlepszych CC w grze, a dodając fakt, że jest obszarowy to tylko powiększa jego przydatność. Sillence przydatny jest zawsze, używać go możemy na wiele sposobów, ale nie warto marnować tej umiejętność na miniony. Przeznaczona jest na graczy. Dalej mamy kolejne cudo Cho’Gatha. Są to Migbłyskalne Kolce. Jakkolwiek nazwa nie byłaby dziwna – umiejętność ta jest wręcz cudowna. Przy aktywowanej tej umiejętności Cho’Gath przy normalnym ataku wystrzeliwuje dodatkowo kolce, które godzą do 3 przeciwników przed nim. Doskonale łączy się to z pasywną umiejętnością i pozwala na utrzymanie się przy życiu niesłychanie długo przy jednoczesnym farmieniu. Kombinacja tej umiejętności z pasywem Cho’Gatha jest kluczowa dla mechaniki gry tą postacią. Przejdźmy do największego obiektu zainteresowania, którym standardowo jest ulti. W przypadku Cho’Gatha jest to Uczta. Umiejętność ta sprawia, że Cho’Gath zadaje ogromne obrażenia magiczne w miniony lub w gracza. Jeżeli na wskutek użycia tej umiejętności Cho’Gath zabije przeciwnika lub miniona, Cho’Gath rośnie zwiększając sobie maksymalną ilość punktów w życia. Uczta kumuluje się do 6 razy. W przypadku śmierci Cho’Gatha, traci się 3 ładunki. Koniecznie trzeba dodać, że Cho’Gath mający 6 ładunków Uczty wygląda naprawdę imponująco i groźnie.

Co do przedmiotów – idealnie jest zrobić Cho’Gatha jako mieszankę AP z przedmiotami pod życie ( idealnie komponują się chociażby z Ucztą). Podstawą w budowie tej postaci Różdżka Wieków, Siła Natury oraz Obuwie Merkurego. Cena tej postaci w sklepie jest zaskakująco niska – jedyne 1350 PZ.

Cho'Gath Poradnik