Ashe Poradnik

Ashe Poradnik

Ashe – Lodowa Łuczniczka to jedna z najbardziej podstawowych postaci w League of Legends. Ashe jest to postać, którą sterujemy podczas gry tutorialem. Wniosek z tego, że jest to jedna z najprostszych postaci w świecie League of Legends. Nie oznacza to jednak wcale, że jest słabsza. Dobrze prowadzona Ashe może być śmiercionośna i potężna. Jest to postać typu AD Carry – dystansowa postać zadająca obrażenia fizyczne. Jeżeli dobrze potrafimy wykorzystać jej walory, staje się ona bardzo cenną postacią w drużynie.

Zacznijmy od opisu umiejętności tej postaci. Zdolność pasywna „Skupienie” zwiększa nasze szansę na zadanie krytycznych obrażeń przy następnym ataku, kiedy Ashe pozostaje poza walką. Ta umiejętność nie jest co prawda najwyższych lotów, ale bywa przydatna, zwłaszcza kiedy Ashe czai się na dobicie wroga z małą ilością życia. Zdecydowanie ważniejszy dla mechaniki tej postaci jest „Lodowy Strzał”.  Dzięki tej umiejętności, podstawowe ataki Ashe są wzmocnione o spowalnianie przeciwników. Każdy strzał spowalnia przeciwnika, ale każdy też kosztuje manę. Jest to umiejętność, którą należy dodawać w późniejszej fazie gry. Na początku Ashe ma „inne priorytety” Priorytety te wiążą się z umiejętnością „Sokole Oko”. Umiejętność ta polega na tym, że za zabójstwo jednostki, Ashe otrzymuje dodatkowe złoto, a ponadto w aktywnym użyciu rozjaśnia ukryty obszar.
Sokole Oko maxujemy jako pierwszy. Postacie AD Carry takie jak Ashe potrzebują farmy złota. Dlatego też pierwsze cele Ashe w grze to zdobywanie jak największej ilości złota poprzez last-hitowanie minionów przy jednoczesnym odkrywaniu terenu (dzięki temu grając np. na dolnej linii możemy zabezpieczyć się przed ewentualnym zgankowaniem przez junglera). „Salwa” jest powiedzmy obszarową umiejętnością Ashe. Są to strzały wystrzeliwane w kierunku wyznaczonym przez stożek i rażące do kilku na raz przeciwników. Obrażenia tej umiejętności nie są porażające, ale za to spowalniają co jest tutaj ważnym atutem. Kluczowa dla Ashe oprócz umiejętności Sokole Oko, jest także jej superumiejętność czyli „Zaczarowana, kryształowa strzała”. Jest to wielka strzała, która leci w linii prostej aż do napotkania pierwszej przeszkody w postaci gracza. Potrafi ona przelecieć przez całą mapę jeżeli nie napotka celu. Trafiony gracz dostaje całkiem spore obrażenia oraz co najważniejsze, zostaje ogłuszony nawet na 3.5 sekundy ( w zależności od długości lotu). Jest to bardzo taktyczna umiejętność i jeżeli potrafimy się tą strzałą posługiwać, z łatwością będziemy w stanie wycelować idealnie w wroga na drugim końcu mapy.

Co do przedmiotów jakie należy używać Ashe – są one stałe dla tego typu postaci. Trudno wyobrazić sobie tą postać bez Ostrza Nieskończoności czy też Widmowego Tancerza. Dodając to tego Buty Szybkości (najbardziej optymalne dla Ashe) mamy zbudowane tzw. „Core” naszego buildu tą postacią. Resztę powinniśmy uzupełniać wedle naszych upodobań bądź w zależności od przebiegu gry. Dobrze jest jednak grając Ashe zaopatrzyć się w Krwiopijcę i najlepiej przedmiot zapewniający nam większą przeżywalność. Dodajmy, że Ashe zakupimy po najniższej cenie – 450 PZ.

Ashe Poradnik