Zed

Zed

Zed to w League of Legends wojownik Ninja, który porzucił swojego mistrza i swój klan. Zed łamiąc święte tradycję jako pierwszy wojownik od 200 lat poznał zakazane techniki wiedzy cieni. Zed był sierotą, który nie znał swoich rodziców, w dzieciństwie został przygarnięty prze wielkiego mistrza ninja. W trakcie szkolenia okazało się, że Zed posiada ogromny naturalny talent. Tylko jeden z pozostałych studentów dorównywał Zedowi, a był to syn mistrza Shen. Każde ich starcie kończyło się remisem. Zed desparacko pragnął wygrać i zyskać uznanie swojego przybranego ojca. Kierowany tą obsesją Zed wślizgnął do zakazanych części świątyni klanu ninja. Odnalazł tam zdobną szkatułę i mimo, że czuł iż nie powinien tego robić otworzył ją. Uwolnił tym samym przerażające, pradawne cienie, które opanowały jego umysł i nauczyły go zakazanych technik walki. Zed wyzwał Shena na pojedynek i w końcu go pokonał. Jego ojciec przejrzał jednak przybranego syna i za karę wygnał go z klanu.

Zed Poradnik (wkrótce)

Zed Najlepsze Buildy (wkrótce)

Pozbawiony domu i upokorzony Zed latami tułał się po świecie. Z czasem zaczął zbierać wokół siebie innych wojowników i uczyć ich zakazanych technik cieni. Po jakimś czasie Zed zgromadził wokół siebie armię uczniów, którzy stali się wyszkolonymi wojownikami. Wiedział, że pełnię potęgi uzyska tylko zdobywając szkatułkę cieni skrytą w klasztornej świątyni. Wraz ze swoją armią wyruszył do klasztoru. Stary mistrz próbował pojednać się z Zedem i prosił go o zniszczenie szkatułki i powrót na drogę równowagi. Opanowany rządzą Zed zabił jednak starego mistrza, zniszczył klasztor i zabił większość jego mieszkańców. Tylko bohaterskie wysiłki Shena pozwoliły na uratowanie garstki Ninja.







Teraz klasztor jest mrocznym miejsce, którym włada Zed szkoląc kolejnych wojowników w drodze cienia i niszcząc tych, którzy nie chcą jej przyjąć.

Zed Statystyki

Obrażenia 49 (+3.4 / na level)
Zdrowie 445 (+80 / na level)
Mana 200 (+0 / na level)
Prędkość ruchu 345
Pancerz 17 (+3.5 / na level)
Blokowanie zaklęć 30 (+1.25 / na level)
Regeneracja zdrowia 6 (+0.65 / na level)
Regeneracja many 50 (+0 / na level)

League of Legends Zed