Vi

Vi

Vi spędziła dzieciństwo pośród kryminalistów i ludzi spod ciemnej gwiazdy, mimo tego teraz pracuje dla policji w Piltover. Lekceważący stosunek do przełożonych, śmiałość i arogancja Vi często denerwują jej poukładaną partnerkę Caitlyn. Ich przełożony, szeryf Piltover nie kwestionuje jednak działań Vi ze względu na ich efekty i skuteczność. Trudne lata młodości w slumsach Piltover Vi spędziła na kradzieży, rabunku i rozbieraniu na części urządzeń Hextech. Stałą się dzięki temu wyśmienitym mechanikiem i znawcą technologii Hextech. W wieku 6 lat Vi stała się członkiem jednej z grup przestępczych, a wciągu kolejnych 5 lat stała się pełnokrwistym gangsterem.

Vi Poradnik

Vi Najlepsze Buildy

Punktem zwrotnym jej życia był nieudany napad na kopalnię. Vi stanęła tam przed dramatycznym wyborem, mogła albo uciekać ze swoim gangiem albo uratować życia bogu ducha winnych górników uwięzionych w zawalonym tunelu. Po dokonaniu wybrou Vi wymontowała ogromne pięści górniczego robota i przerobiła je na prowizoryczne Hextechowe rękawice. Dzięki nim Vi mogła rozbić zawał i uratować górników.

 

 

Po skoku na kopalnie Vi skończyła z życiem kryminalistki i zerwała wszystkie stare znajomości. Nadal była złodziejką, teraz okradała jedynie innych kryminalistów. Vi cały czas ulepszała też swoje rękawice czyniąc z nich śmiertelnie niebezpieczną broń. Vi w końcu zwróciła na siebię uwagę organów ściagania, zainteresowała się nią Caitlyn, jeden z szeryfów Piltover. Zamiast ująć i osądzić Vi, Caitlyn postanowiła dać jej szasnę spłacenia długów wobec mieszkańców miasta. Dzięki temu Vi stała się członkiem lokalnej policji i postrachem przestępców.

Vi Statystyki

Obrażenia 55 (+3.5 / na level)
Zdrowie 440 (+85 / na level)
Mana 220 (+45 / na level)
Prędkość ruchu 350
Pancerz 16 (+3.5 / na level)
Blokowanie zaklęć 30 (+1.25 / na level)
Regeneracja zdrowia 7.5 (+0.9 / na level)
Regeneracja many 7 (+0.65 / na level)

Vi League of Legends