Diana

Diana

Diana to wyznawczyni potęgi księżyca, lata walki uczyniły z niej zgorzkniałą wojowniczkę. Życiowym celem Diany stała się krucjata przeciwko wyznawcom słońca – Solarim. Niewielu pamięta, że Diana sama pochodzi ze społeczeństwa Solari, czcicieli słońca. Jednak od najmłodszych lat pociągał ją spokój nocy i nocnego nieba.

Kwestionowała też dominację Słońca w swoim społeczeństwie. Postanowiła sama odnaleźć dowody na istnienie potęgi Księżyca. Po latach poszukiwań i wertowania starych ksiąg Diana trafiła na ślad prawdawnej świątyni. Poszukiwania zaprowadziły ją do zapomnianej doliny na Górze Targon. Znalazła tam ukrytą w górskim zboczu świątynie, a w niej wspaniałą zdobioną zbroję i śmiercionośne zakrzywione ostrze, pokrye księżycowymi ruami.

Diana Poradnik

Diana Najlepsze BuildyDiana odziała się w zbroję, wzieła miecz i jeszcze tej samej nocy wróciła do wioski aby przedstawić dowody na to, że kiedyś czczono również potęgę księżyca. Ku jej zdziwieniu starszyzna zamiast przyznac jej rację obwołała ją heretyczką i skazała na śmierć. Rozgoryczona i przerażona Diana wezwała na pomoc potęgę księżyca. Gdy poczuła napływającą moc zerwała więzy, uniosła księżycowy miecz i zabiła wszystkich członków starszyzny. Od tego momentu Diana obrała za swój życiowy cel walkę z czcicielami Słońca.

 

 

Diana Statystyki

Obrażenia 48 (+3 / na level)
Zdrowie 438 (+90 / na level)
Mana 230 (+40 / na level)
Prędkość ruchu 345
Pancerz 16 (+3.6 / na level)
Blokowanie zaklęć 30 (+1.25 / na level)
Regeneracja zdrowia 6 (+0.85 / na level)
Regeneracja many 7 (+0.6 / na level)

Diana League of Legends